O nas

Szanowni Państwo,
od 1998 roku firma REFLEKS-CHŁODNICTWO z siedzibą w Legionowie, zajmuje się sprzedażą, montażem a także serwisem wysokiej klasy systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych. Pracownikami firmy są osoby od lat związane z chłodnictwem i instalacjami sanitarnymi. Początki to praca ze szwedzkim koncernem Bahcostal Ltd. Stamtąd również pierwsze certyfikaty, m. in.Sabroe Sernice Training Certificate dla właściciela firmy.

W 2005 roku firma nasza wdrożyła system jakości ISO 9001-2000 uzyskując certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie sprzedaży, montażu i serwisu systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, chłodniczych i grzewczych.

Dziś ściśle współpracujemy z firmami: VTS Clima, Lennox Polska, Daikin Airconditioning Poland, Johnson Controls, Fujitsu, LG, Samsung czy P.P.H. Cool. Wszystkie wymienione firmy są producentami urządzeń do profesjonalnych systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Właśnie ich rozwiązania zastosowaliśmy u naszych klientów: Wolters Kluwer, Instytut Transportu Samochodowego czy Hotelu ?Poniatowski?.

Dla obiektów wymagających szczególnych warunków proponujemy układy klimatyzacji precyzyjnej z możliwością sterowania temperaturą, wilgotnością, strumieniem powietrza, czy też stopniem jonizacji. Dla takich klientów mamy urządzenia do klimatyzacji precyzyjnej Emerson Network Power, jedyne w tym segmencie posiadające certyfikat Eurovent.

Lista naszych realizacji jest obszerna a każdego klienta traktujemy indywidualnie.

Potrafimy odnaleźć się w specyficznym, sterylnym świecie zakładów medycznych. W 2004 roku wykonaliśmy instalację wentylacyjną i technologiczną dla firmy NOBILUS ENT (wytwórca substancji aktywnych oraz gotowych form farmaceutycznych) w Kutnie w pomieszczeniach czystych, produkcyjnych i biurowych.
W 2005 wykonaliśmy instalację wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania dla firmy RAVIMED jedynego w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej producenta pojemników do pobierania, przechowywania i preparatyki krwi, a w 2006 roku zakończyliśmy instalację systemu wentylacji w Zakładach BALTON, które do dnia dzisiejszego pozostają jedynym konstruktorem i producentem stentów w całej Europie Środkowej i Wschodniej.

Nasza działalność nie ogranicza się jednak tylko do obsługi zakładów produkcyjnych. Wykonaliśmy klimatyzację opartą na agregatach wody lodowej
i klimakonwektorach w biurowcu firmy Wolters Kluwer (Polskie Wydawnictwa Profesjonalne) i Instytucie Transportu Samochodowego. Systemy VRV III firmy Daikin, które są wysoko zaawansowanymi technicznie układami klimatyzacji, zainstalowaliśmy w Ośrodkach Rządowych oraz w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Dla Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zamontowaliśmy urządzenia klimatyzacyjne VRF firmy Fujitsu.

Od samego początku świadczymy usługi w pełnym zakresie chłodnictwa amoniakalnego i freonowego. Korzystna, wieloletnia współpraca z takimi firmami jak: DANON, LU Polska Frutimex, Hortex Holding, Pepsi Cola, Bakoma, Schooler, czy Sokołów jest dla nas najlepszą rekomendacją.

Tak szeroki asortyment i grono zadowolonych klientów pozwala nam na uzyskanie konkurencyjnych cen na naszym rynku. Staramy się zaspokajać najbardziej wymagających, jak również firmy z ograniczonym budżetem inwestycyjnym.

Wykwalifikowany personel techniczny w zakresie wentylacji, nowoczesnych urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych zapewni sprawny montaż oraz gruntowny serwis. Mamy nadzieję, że ta krótka wizytówka firmy przybliżyła nas Państwu i niebawem spotkamy się na indywidualnych rozmowach.