• Modlińska 173,
  05-110 Jabłonna
 • Pon. - Pt.:
  8:00 - 17:00
close
Strona główna » Usługi » Klimatyzacja

Kontakt

Klimatyzacja Warszawa

klimatyzacja

Nasze doświadczenie pozwala oferować naszym Klientom profesjonalne usługi, które wykonujemy z najwyższą starannością. Ekipy montażowe posiadają doświadczenie, niezbędne uprawnienia a także z pasją podchodzą do tego co robią. Skupiamy się na tym by wszystkie nasze montaże spełniały wymogi techniczne i były funkcjonalne dla Klienta. Każdy montaż – w mieszkaniu, domu czy biurze jest przez nas realizowany z indywidualnym podejściem, co doceniają nasi Klienci.

Szeroka oferta urządzeń

W naszej ofercie znajdą Państwo szereg urządzeń najlepszych producentów : Haier, Panasonic, Rotenso, Heiko, Daikin, Fuji, Lennox, Kaisai, Mitsubishi, Aux, Gree, Vivax, Samsung i inne.
Większość tych producentów i ich urządzeń znajdą Państwo na ekspozycji w naszym Showroomie przy ul. Modlińskiej 173 w Jabłonnie.

Bezpłatna wycena klimatyzacji

Nasi doradcy wycenią dla ciebie bezpłatnie montaż klimatyzacji dopasowany do twoich potrzeb, także w różnych wariantach byś mógł wybrać opcję która spełnia Twoje oczekiwania. Napisz lub zadzwoń do nas już dziś po bezpłatną wycenę!

Nasz doradca przyjedzie do Ciebie i odpowie na twoje pytania, a także :

 • doradzi optymalne miejsce montażu (efektywne i estetyczne)
 • pomoże w wyborze urządzenia spełniającego twoje potrzeby
 • przygotuje wycenę dopasowaną dla Ciebie.

Jak działa pompa klimatyzacja (pompa ciepła powietrze-powietrze) ?

Klimatyzacja nawiewa podgrzane powietrze do poszczególnych pomieszczeń. System wygląda tak jak klimatyzacja – jest jednostka zewnętrzna, odbierającą ciepło z powietrza zewnętrznego oraz wewnętrzna jednostka nawiewna, która ogrzewa (lub chłodzi) powietrze w pomieszczeniach. Jednostkę zewnętrzną montuje się np. w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie, lub bezpośrednio na ścianie budynku.

Jakie zalety mają pompy powietrze-powietrze?

 • Mają funkcję grzania i chłodzenia – montując klimatyzację otrzymujemy dwa w jednym – ogrzewanie i klimatyzację,
 • Można montować je zarówno w domach nowych jak i remontowanych, na każdym etapie realizacji
 • Klimatyzację można montować z budynkach wielorodzinnych,
 • Wymagają wyłącznie dostępu do zasilania elektrycznego
 • posiadają klasę efektywności energetycznej A+++, co oznacza, że przyczyniają się do zmniejszenia kosztów za ogrzewanie oraz do ograniczenia zużycia zasobów naturalnych,
 • klimatyzacja jest zasilana w 80 procentach energią pobieraną z powietrza i jedynie w 20 procentach energią elektryczną, co pozwala na oszczędności w rachunkach za energię
 • wystarczy jedna jednostka zewnętrzna, by podłączyć aż do 5 jednostek wewnętrznych, ogrzewających różne pomieszczenia (system Multi Spli),
 • koszty instalacji są znacznie niższe niż pomp powietrze-woda

Jakie są rodzaje klimatyzacji?

Urządzenia klimatyzacyjne dzielimy ze względu na budowę oraz rozwiązania montażowe.
Ze względu na budowę klimatyzatory dzielimy na:

 • rozwiązania typu split – najpopularniejsze urządzenie klimatyzacyjne. Składa się ono z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej – połączonych z sobą linią zwaną freonową (para rur miedzianych w izolacji, która umożliwia przepływ czynnika chłodniczego). Oba elementy są połączone instalacją elektryczną, która odpowiada za prawidłową komunikację jednostek.
 • rozwiązania typu multisplit -urządzenia klimatyzacyjne zbudowane technicznie tak samo jak klimatyzatory typu split. Od klasycznych splitów różnią się tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się wiele jednostek wewnętrznych.

Ze względu na rozwiązania montażowe klimatyzatory dzielimy na :

 • klimatyzatory ścienne
 • klimatyzatory podsufitowe
 • klimatyzatory przypodłogowe
 • klimatyzatory kasetonowe
 • klimatyzatory kanałowe

Rodzaje urządzeń ze względu na miejsce montażu, dobierane są do indywidualnych preferencji oraz efektów wizualnych jakie chcemy osiągnąć.

Wybierając poszczególne jednostki wewnętrzne należy pamiętać o tym, że miejsce oraz sposób montażu urządzenia ma wpływ na dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. W przestrzeniach, w których zależy nam na równomiernym rozprowadzeniu powietrza warto rozważyć montaż klimatyzatorów kasetonowych lub kanałowych – obydwa rodzaj klimatyzacji doskonale sprawdzają się w systemach sufitów podwieszanych, dzięki którym stają się praktycznie niewidoczne. W przypadku pomieszczeń wysokich, bez podwieszanych sufitów doskonale sprawdzają się natomiast klimatyzatory ścienno-przysufitowe, których budowa sprawia, że powietrze przepływa pod sufitem z dużą prędkością, a następnie zwalnia, dzięki czemu jego przepływ w pomieszczeniu jest równomierny.

Od czego zależy cena klimatyzacji?

Ceny klimatyzatorów typu split zaczynają się od około 3500 zł netto z usługą montażu (mowa urządzeniu wraz prostym montażem urządzenia.

Ceny pompy powietrznej są zależne od kilku istotnych czynników, takich jak:
wyboru urządzenia – parametry klimatyzacji (moc grzewcza, funkcje, jakość materiałów wykonania itp.)
możliwości instalacyjnych – miejsce montażu, długość instalacji oraz metoda prowadzenia (kucie/koryta), dostęp do zasilania

Decyzja o wyborze nowoczesnej klimatyzacji to duża oszczędność. Wybierając urządzenie grzewcze o klasie energetycznej A+++ można maksymalnie ograniczyć poziom zużycia prądu. Takie pompy powietrzne są bardzo dobrym wyborem, gdyż ich eksploatacja jest bardzo atrakcyjna pod względem ekonomicznym.

Warto pamiętać :
Sprawność klimatyzacji może wahać się w zależności od warunków pogodowych. Przy niskich temperaturach w zimie ich wydajność spada. Przy tym im niższa temperatura powietrza, tym pompa zużywa więcej energii elektrycznej. Dzięki bardzo zaawansowanym technologiom niska zimowa temperatura stanowi coraz mniejszy problem, na rynku dostępne są urządzenia działające do temp. zewnętrznej -35 stopni.

Jak przygotować się do zakupu klimatyzacji?

Najlepszą decyzją będzie odwiedzenie naszego Showroomu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 173. Tam mogą Państwo obejrzeć urządzenia oraz porozmawiać z doradcą o parametrach klimatyzatorów oraz dobrać idealne dla siebie urządzenie.

Dobrze jest także zastanowić się jaki typ jednostek wewnętrznych będzie odpowiedni do naszego domu czy mieszkania. Ważne, by przemyśleć ich rozmieszczenie w pomieszczeniach – nawiew powietrza nie powinien być uciążliwy, ale musi być zapewniona cyrkulacja ciepłego powietrza.

Warto także przemyśleć lokalizację jednostki zewnętrznej (agregatu). Powinien być umiejscowiony tak, by nie przeszkadzał mieszkańcom, ani nie powodował dyskomfortu związanego z generowanym hałasem i przepływem powietrza.

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Po wyborze urządzenia z doradcą, ustalenia miejsca montażu i akceptacji oferty, możemy umówić montaż urządzenia. Zwykle czas oczekiwania na montaż wynosi do 14 dni, jest to jednak zależne od bieżącego harmonogramu. Montaż możemy wykonać szybciej zazwyczaj w okresie zimowym, ale należy także brać pod uwagę iż nie wpływa to na poziom cen. Jeśli wybrane urządzenie jest już przygotowane, nasi fachowcy przyjeżdżają na montaż. Większość prostych montaży udaje się wykonać w ciągu jednego dnia roboczego. Przy większej ilości urządzeń lub niestandardowej instalacji terminy są ustalane indywidualnie.

Po każdym montażu urządzenia technicy sprawdzają działanie urządzenia i całego systemu, a także spisują protokół zawierający informację o parametrach pracy.

Ważne : przy montażu pracujemy na istniejącym w lokalu zasilaniu lub pobieramy je z tablicy rozdzielczej, sprawdź przed montażem, czy twoja instalacja elektryczna jest sprawna i moc przyłączeniowa lokalu będzie wystarczająca.

Pamiętaj, żeby protokół podpisać, co jest ważne ze względów gwarancyjnych. Jeśli masz jakieś uwagi umieść je na protokole.

Teraz już możesz cieszyć się nowym urządzeniem, które będzie chłodzić latem i dogrzeje pomieszczenie zawsze kiedy tego potrzebujesz.

Jak oszczędzić na montażu klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu i w domach mieszkalnych umożliwia nam w większości przypadków zastosowanie stawki VAT 8%.

Co to oznacza?
Kupując urządzenie wraz z montażem, możesz zapłacić tylko 8% VAT, mimo to iż urządzenia objęte są standardowo stawką 23%.

Co za tym idzie te kilkanaście procent zostaje w twojej kieszeni!

Jak to zrobić? Czy możesz skorzystać z ulgi? – skontaktuj się z nami!

Klimatyzacja i montaż klimatyzacji – Warszawa

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują klimatyzacje i jej montaż, które dostarczamy do klientów z miejscowości Warszawa i okolicy. Oferujemy szeroki wybór klimatyzacji znanych  i cenionych marek. Nie czekaj tylko sprawdź naszą ofertę! Zapoznaj się także z ofertą klimatyzacji do biura!

Zapoznaj się także z ofertą w innych miejscach:

Sprawdzony wykonawca to mądry wybór. Montaż, serwis, naprawa – wszystko w jednym miejscu!

Możesz do nas napisać lub zadzwonić, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Kontakt