• Modlińska 173,
  05-110 Jabłonna
 • Pon. - Pt.:
  8:00 - 17:00
close
Strona główna » Serwis » Czyszczenie klimatyzacji

Kontakt

Czyszczenie klimatyzacji

mycie klimatyzacji

Poza obszarem przeglądów i szeregu usług serwisowych, wykonujemy także usługi czyszczenia klimatyzacji oraz urządzeń chłodniczych urządzeniami profesjonalnymi Wipcool®, przeznaczonymi do mycia wodnego, parowego i ozonowania. Odpowiednie ciśnienie, rozprowadzenie środków czyszczących oraz rozpuszczenie trwałych zabrudzeń, spowoduje, że nawet mocno zabrudzone urządzenie odzyska blask.

W obiektach w których występują duże zanieczyszczenia, urządzenie jest mocno eksploatowane lub użytkowane w niestandardowych warunkach, zależnie od stanu zabrudzenia należy wykonywać regularnie mycie urządzenia. Czystość elementów wewnętrznych jest kluczowa dla podaży czystego powietrza a także wpływa na trwałość i wydajność samego urządzenia.

Szczególne wskazania to m.in. warsztaty czy salony fryzjerskie w których opary lakierów istotnie wpływają na zmniejszenie wydajności urządzeń. Czyszczenie wodne, parowe i ozonowanie jest wykonywane jest u nas zawsze w ramach jednej usługi.

Przykładowe wskazania czasowe do wykonania usługi mycia wodnego, parowego i ozonowania klimatyzacji :

 • urządzenia domowe używane do chłodzenia – raz na 3 lata
 • urządzenia domowe używane do chłodzenia i grzania – raz na 2 lata
 • urządzenia w budynkach użyteczności publicznej – raz na rok
 • urządzenia w salonach fryzjerskich, warsztatach – co 3-6 miesięcy

Potrzeba mycia parowego jest zależna od stanu urządzenia, co możne ocenić technik podczas przeglądu lub na prośbę samego Klienta, który zauważa niepokojące objawy np. widzi istotnie zabrudzoną turbinę w urządzeniu, widzi spadek wydajności urządzenia, odczuwa nieprzyjemny zapach z urządzenia lub po prostu nigdy czyszczenia nie robił i chciałby mieć pewność, że oddycha czystym powietrzem.

Ile czasu trwa usługa czyszczenia klimatyzacji?

Czyszczenie jednego urządzenia to od 1-3 godzin, dlatego też na jej wykonanie trzeba umówić się z wyprzedzeniem.

Czy takie czyszczenie jest bezpieczne dla urządzenia?

Nasze profesjonalne urządzenia pracują w aż czterech trybach :

 • gorąca woda,
 • gorąca para,
 • zimna woda
 • ozonowanie.

Powyższe tryby pracy sprawdzą się zarówno podczas czyszczenia klimatyzatorów jak i podczas ich dezynfekcji. Nasze myjki potrafią rozgrzać wodę do temperatury nawet 150℃ (w zakresie 120-150℃), co zapewnia możliwość dokładnego wyczyszczenia urządzenia. Po wyczyszczeniu urządzenia zaleca się ozonowanie, które dzięki swojej skuteczności jest w stanie usunąć prawie 100% drobnoustrojów, które w dużej mierze mają wpływ na nieprzyjemny zapach wydobywający się z pracującej klimatyzacji. Specjalnie dobrane ciśnienie pracy daje bezpieczeństwo dla delikatnych części urządzeń.

Czyszczenie klimatyzacji Warszawa i okolice

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje czyszczenie klimatyzacji, który świadczymy dla klientów z miejscowości Warszawa i okolicy. Nie czekaj tylko sprawdź naszą ofertę! Zapoznaj się także z ofertą czyszczenia wentylacji!

Sprawdzony wykonawca to mądry wybór. Montaż, serwis, naprawa – wszystko w jednym miejscu!

Możesz do nas napisać lub zadzwonić, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Kontakt