• Modlińska 173,
    05-110 Jabłonna
  • Pon. - Pt.:
    8:00 - 17:00
close
Strona główna » Usługi » Rekuperacja

Kontakt

Rekuperacja oferta i montaż

rekuperacja

Zgodnie z nowymi przepisami, każdy nowo budowany dom jednorodzinny musi być wyposażony w instalację rekuperacji, która zastępuje dotychczasową wentylację grawitacyjną. Rekuperacja nie zawsze będzie tylko dodatkowym kosztem w budowie domu, będzie też gwarantować świeże powietrze przy jednoczesnej oszczędności na ogrzewaniu. Dobrze zaprojektowane i wykonane systemy rekuperacji pozwalają lepiej żyć w naszych domach, gwarantując że powietrze którym oddychamy zostało oczyszczone z zanieczyszczeń poprzez filtry znajdujące się w rekuperatorze, a także jego ilość będzie dostosowana do naszych potrzeb. Istotna  poprawa komfortu snu, brak roznoszących się zapachów z kuchni czy po prostu niższe rachunki za ogrzewanie to tylko niektóre korzyści wynikające z montażu rekuperacji. Pracujemy z centralami rekuperacji najwyższej jakości m.in. Komfovent, Vallox, Thessla Green.

Wykonujemy pełne systemy rekuperacji, projektujemy rekuperacje, świadczymy sprzedaż i montaż rekuperatorów, wykonujemy uruchomienie, a także serwisujemy rekuperacje, sprzedajemy i wymieniamy filtry.

Korzyści z montażu rekuperacji :

  • Lepsze samopoczucie – oddychasz zawsze świeżym powietrzem
  • Zdrowe powietrze – nawiewane powietrze oczyszczane jest z kurzu, smogu, alergenów
  • Odzysk energii – rekuperator wykorzystuje ponownie energię z wywiewanego powietrza, dzięki czemu dom ma niższe zapotrzebowanie na ciepło
  • Oszczędności –  niższe rachunki za ogrzewanie w porównaniu do działającej wentylacji grawitacyjnej, która w zimie usuwa dużą część ciepła.
  • Rekuperacja w nowoczesnym budownictwie zastępuje wentylację grawitacyjną. W domach z rekuperacją nie stawia się kominów i szachtów do wentylacji grawitacyjnej. Przy rekuperacji nie montuje się także nawiewników okiennych, a wietrzenie pomieszczeń staje się zbędne.

Czy wentylacja w budynku jest konieczna?

Prawidłowa wymiana powietrza w domu jest niezbędna dla zdrowia i komfortu przebywających w nim osób. Prawo budowlane także określa wymóg stosowania wentylacji w domach. W obecnie stosowanych technologiach budowy domów, które są szczelne i energooszczędne oraz mając na uwadze obowiązujące Wymagania Techniczne, jakim muszą podlegać budynki, rekuperacja jest w stanie zagwarantować właściwą wymianę powietrza, bez strat energii.

Czy jest mi potrzebny projekt rekuperacji?

Każdy dom zależnie od układu pomieszczeń, rozmieszczenia łazienek, ścianek działowych itd., jest wentylowany nieco inaczej. To dlatego do każdego projektu domu musi być projekt rekuperacji, który możemy także dla Ciebie przygotować.

Jak wygląd montaż instalacji?

Cały montaż podzielony jest na etapy w zależności od postępu prac na budowie. Najlepiej jest zacząć na etapie projektu, wtedy mamy więcej możliwości i możemy ograniczyć koszty np. zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Mamy także większe możliwości by wybrać najkorzystniejsze rozwiązania dla poprowadzenia instalacji, umiejscowienia rekuperatora oraz czerpni i wyrzutni powietrza.

Profesjonalny montaż rekuperacji

Wybierając nas jako wykonawcę rekuperacji możesz mieć pewność, że instalacja zostanie wykonana prawidłowo i estetycznie.
Obecnie na rynku jest wielu instalatorów od rekuperacji, dlatego jeśli chcesz mieć pewność sprawnego działania Twojej rekuperacji, to warto wybrać doświadczoną firmę jak Refleks Chłodnictwo. Wykonujemy prace wg przygotowanych przez nas projektów, które oparte są na wielu obliczeniach technicznych wykonywanych dla każdego Klienta oddzielnie.

Eksploatacja rekuperacji – koszty

przegląd techniczny (raz w roku), częstotliwość przeglądów określa także gwarancja producenta
wymiana filtrów (wymienia się zależnie od jakości powietrza zewnętrznego, średnio co 3-6 miesięcy)
zużycie energii elektrycznej – rekuperator potrzebuje średnio 300 [kWh/rok] w zależności od wielkości, koszty te jednak
rekompensuje niższy koszt ogrzania domu

Jak oszczędzić na montażu rekuperacji?

Montaż instalacji rekuperacji z firmą Refleks Chłodnictwo umożliwia nam w zastosowanie stawki VAT 8%.
Co to oznacza?

Kupując urządzenie wraz z montażem, możesz zapłacić tylko 8% VAT, mimo to iż urządzenia objęte są standardowo stawką 23%.
Co za tym idzie te kilkanaście procent zostaje w twojej kieszeni!

Jak to zrobić? Czy możesz skorzystać z ulgi? – skontaktuj się z nami!

Rekuperacja oferta i montaż – Warszawa

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują rekuperacje i jej montaż, które dostarczamy do klientów z miejscowości Warszawa i okolicy. Oferujemy szeroki wybór rekuperacji znanych  i cenionych marek. Nie czekaj tylko sprawdź naszą ofertę! Zapoznaj się także z ofertą chłodnictwa!

Sprawdzony wykonawca to mądry wybór. Montaż, serwis, naprawa – wszystko w jednym miejscu!

Możesz do nas napisać lub zadzwonić, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Kontakt