• Modlińska 173,
  05-110 Jabłonna
 • Pon. - Pt.:
  8:00 - 17:00
close
Strona główna » Usługi » Pompy ciepła » Pompy ciepła Legionowo

Kontakt

Pompy ciepła – Legionowo

pompy-ciepla

Pompy ciepła

Wybór źródła ciepła dla domu nie powinien być przypadkowy, zwłaszcza teraz, kiedy wymagania względem inwestowania w odnawialne źródła energii są tak wysokie. Pompy ciepła to urządzenia, dzięki którym możesz uzyskać komfort cieplny w domu, jednocześnie ograniczając koszt ogrzania nieruchomości do minimum.

Pompy stanowią popularną i coraz częściej wybieraną alternatywę dla tradycyjnych kotłów opałowych. Za ich wyborem przemawia:

 • wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii,
 • niskie koszty ogrzania nieruchomości i przygotowania ciepłej wody użytkowej,
 • bezobsługowy charakter ogrzewania,
 • czyste ogrzewanie (bez zanieczyszczeń stałych, pyłu i kurzu w domu),
 • możliwość instalacji pompy w wybranym miejscu w domu bez konieczności inwestowania w budowę kotłowni.

Jak wybrać pompę ciepła?

Wybór pompy ciepła powinien uwzględniać szereg czynników, które będą miały wpływ na późniejszą pracę i sprawność urządzenia. Przed wyborem warto zapoznać się z rodzajami pomp ciepła, które dzieli się na:

 • pompy powietrzne, które wykorzystują ciepło pobierane z zewnątrz ( wyróżniamy dwa typy pomp powietrznych, które pracują na tej samej bazie, ale w nieco odmienny sposób to pompy powietrze-powietrze i powietrze-woda),
 • pompy wodne, w przypadku których ciepło jest przenoszone z wody do instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej,
 • pompy gruntowe, które wykorzystują ciepło zgromadzone w ziemi (pompy gruntowe do prawidłowej pracy wymagają instalacji wymienników ciepła, wyróżnia się wymienniki piniowe i poziome).

Wybierając pompę ciepła warto zwrócić uwagę na lokalizację nieruchomości, a właściwie średnie temperatury panujące w tej lokalizacji zimą. Przy bardzo dużym spadku temperatur poniżej zera pompy powietrzne mogą się okazać nieekonomiczne w użytkowaniu. Dodatkowo decydując się na wybór pompy gruntowej należy wziąć pod uwagę rozmiar działki, od której będzie zależał rodzaj zastosowanego wymiennika ciepła. Tam, gdzie rozmiar działki na to pozwala inwestorzy na ogół decydują się na wymiennik poziomy, ponieważ jego montaż jest znacznie tańszy niż w przypadku wymiennika pionowego.

Pompy ciepła – Legionowo i okolica

Dostarczamy szeroki asortyment pomp ciepła znanych i cenionych marek. To urządzenia odznaczające się wysoką skutecznością, wydajnością i ekonomiczną pracą. Ich wybór przekłada się na poprawę komfortu i bardzo dużą wygodę w zakresie bezobsługowego ogrzewania nieruchomości i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

 

Pompy ciepła oferujemy w odpowiedzi na potrzeby klientów z terenu miasta Legionowo i okolicy. Istotnym elementem wspierającym naszą ofertę jest profesjonalne doradztwo. Nasi Specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Twojego domu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

Sprawdzony wykonawca to mądry wybór. Montaż, serwis, naprawa – wszystko w jednym miejscu!

Możesz do nas napisać lub zadzwonić, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Kontakt