• Modlińska 173,
  05-110 Jabłonna
 • Pon. - Pt.:
  8:00 - 17:00
close
Strona główna » Blog » Klimatyzacja w bloku – jaki wybrać system?
gru

Klimatyzacja w bloku – jaki wybrać system?

Z roku na rok letnie upały coraz mocniej dają nam się we znaki. W miejskiej zabudowie problem ten szczególnie doskwiera mieszkańcom wyższych pięter. Klimatyzacja w bloku to skuteczny sposób na ochłodzenie, a także dogrzanie pomieszczeń w okresach przejściowych. Ostatnimi czasy montaż systemu klimatyzacyjnego stał się dużo bardziej opłacalny. W przypadku bloków klimatyzacja stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie i alternatywę dla przenośnych wiatraków/wentylatorów czy energochłonnych farelek. Jakie mamy możliwości gdy mieszkamy w bloku :

 • Klimatyzacja kanałowa
  To idealny wybór, jeśli posiadasz własne mieszkanie i planujesz pozostać w nim na dłużej. Chociaż taka inwestycja wiąże się z wyższymi kosztami na start, warto ją wybrać ze względów praktycznych oraz estetycznych. Instalacja kanałowa przechodzi przez ściany i/lub strop, a jej poszczególne elementy są najczęściej ukryte, dzięki czemu nie zaburzają przestrzeni w pomieszczeniach. Twoi goście zobaczą tylko kratki zasłaniające zaciąg oraz wylot powietrza, a czasami dodatkowo tzw. rewizję, potrzebną, by w przyszłości móc dostać się do elektroniki urządzenia. Co więcej, jeśli posiadasz własne mieszkanie z doprowadzonymi kanałami i przewodami do klimatyzacji, jego rynkowa wartość znacznie wzrośnie, dzięki czemu będziesz mógł sprzedać je z zyskiem.
 • Klimatyzacja typu Split i Multi Split
  Klimatyzator typu Split jest idealny, kiedy zamierzamy chłodzić jedno pomieszczenie w mieszkaniu. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie ze względu na niewielką ingerencję . Klimatyzacja typu Split składa się z jednostki wewnętrznej, instalowanej w pomieszczeniu, oraz zewnętrznej, montowanej na zewnątrz budynku. Do klimatyzowania większej liczby pomieszczeń, wygodny i praktyczny jest system Multi Split. Możesz w nim podłączyć maksymalnie aż 5 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. Świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, w których chcemy klimatyzować więcej niż jedno pomieszczenie. Na dobór odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego składa się wiele czynników, między innymi warunki konstrukcyjne budynku, możliwości montażu czy konkretne potrzeby klimatyzowania pomieszczeń
 • Klimatyzatory przenośne
  Jeśli chcesz mieć w swoim mieszkaniu klimatyzację, ale nie udało Ci się uzyskać zgody zarządcy budynku lub właściciela, możesz zdecydować się na zakup klimatyzatora przenośnego. Taki system jest oczywiście mniej wydajny niż pozostałe, jednak nie wymaga jakichkolwiek przewiertów oraz pomocy instalatora. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie możesz w dowolnej chwili przestawić z miejsca na miejsce. System ten wykorzystasz jako klimatyzator, wentylator lub osuszacz powietrza.

Wybór optymalnego rozwiązania nie zawsze jest oczywisty, dlatego zawsze zalecamy spotkanie na miejscu z montażystą i omówienie wszystkich opcji. Właściwy dobór rozwiązania i mocy urządzenia ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu oraz kosztów użytkowania.